COVID-19

Vážení klienti,

chceme Vás informovat, že CK EKOZ s.r.o. nadále pokračuje v činnosti a je zcela bez závazků a úvěrů.

Při výběru pojištění doporučujeme

. POJIŠTĚNÍ STORNA

  1. a) Výskyt epidemie, pandemie

Z pojištění storna nelze pojistné plnění poskytnout, jelikož samotný výskyt epidemie či pandemie není předmětem tohoto pojištění.

  1. b) Akutní onemocnění

V případě, že akutně onemocníte, nebo Vám je nařízena karanténa lékařem či hygienikem (i v souvislosti s onemocněním Covid 19), před nastoupením své cesty, pojistitel Vám z pojištění storna poskytne pojistné plnění dle pojistných podmínek a ujednání v pojistné smlouvě.
(Příklad: Nyní si zakoupíte zájezd do Itálie na srpen, ale v srpnu před odjezdem onemocníte nebo Vám je nařízena karanténa (i Covid 19).

 VÝPOVĚĎ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ

Pokud budete chtít vypovědět smlouvu cestovního pojištění z důvodu zhoršení situace v souvislosti s Covid 19, Vaší výpovědi vyhovíme, a to za standardních podmínek, kdy bude odečten správní poplatek 20 % ze zaplaceného pojistného.

Další podrobnosti k pojištění najdete na našich stránkách: oddíl cestovní informace a v souborech ke stažení.

Praha 28.12.2020

 

Nejčastější otázky k 31.03.2021.

Musím se před cestou do Itálie nechat očkovat proti Covid-19? Ne, před cestou do Itálie nemusíte být očkováni proti Covid-19.

Musím mít před vstupem do Itálie zdravotní pas? Ne, na léto 2021 nemusíte před vstupem do Itálie mít zdravotní pas.

Budu vždy muset nosit masku? Nemůžeme s jistotou vědět, jaké předpisy budou v platnosti během příštího léta. Jsme přesvědčeni, že předpisy budou stejné jako ty z léta 2020, ne-li méně omezující. V takovém případě můžete volně chodit s rodinou, odpočívat pod slunečníkem, hrát si na pláži nebo sedět s rodinou u stolu v restauraci, aniž byste museli nosit masku.

Maska musí být používána venku, pokud není možné respektovat sociální vzdálenost 1 metr mezi lidmi, kteří nežijí společně a nejsou ubytováni ve stejném bytě a vždy na vnitřních místech přístupných veřejnosti.

Jakým protokolem se při úklidu bytů řídíte? Pokyny pro úklid našich bytů byly začleněny do pokynů italského ministerstva zdravotnictví:

  • Všechny povrchy, nábytek, nádobí, nádobí a podlahy procházejí důkladným čištěním s následnou pečlivou dezinfekcí pomocí dezinfekčních roztoků na bázi chloru (0,5% aktivního chloru) nebo 75% dezinfekčního prostředku na bázi alkoholu.
  • Čištění provádí vybraný personál, který je najímán a školen přímo naší společností, nese požadovaná bezpečnostní zařízení, jako jsou masky a rukavice, a má dezinfekční gel.
  • Dodržování postupů je zaručeno neustálým sledováním a instrukcemi našich zaměstnanců a používáním sanitárního vybavení pro každý jednotlivý byt.
  • Pro větší bezpečnost používáme jednorázové potahy matrací a povlaky na polštáře už roky.
  • Ručníky a ložní prádlo byly vždy podrobeny sterilizaci naším průmyslovým prádlem.

Budou otevřené bazény? Bazény budou samozřejmě otevřené. V prostorách solária je zaručena minimální rozteč lůžek dva metry, s výjimkou těch, které jsou určeny k zaměstnání lidí žijících společně a pobývajících ve stejném bytě.

Budou dětské hřiště otevřené? Budou otevřeny vnitřní a venkovní hřiště. Rodiče budou odpovědní za dodržování pravidel pro bezpečnost a sociální distancování svých dětí.

Jak bude zajištěna údržba v bytech? Pokud je nutné provést údržbu nebo drobné opravy pronajatého bytu, jeden z našich pracovníků údržby vstoupí do bytu při dodržení všech poskytovaných zdravotních protokolů, vybavených požadovanými bezpečnostními zařízeními a při dodržení bezpečných vzdáleností.

Jak bude dodáno další vybavení, jako jsou jízdní kola a kočárky? Dodávka dalšího vybavení, jako jsou jízdní kola, vysoké židle, kočárky atd., Bude probíhat obvyklými způsoby. Veškeré zařízení bude dezinfikováno.

Jak je na tom zdravotní systém v Bibione a Lignanu? Bibione se nachází v regionu Veneto a Lignano v regionu Friuli Venezia Giulia. Během stavu nouze Covid-19 se zdravotní systémy těchto dvou regionů ukázaly jako extrémně úspěšné, a to jak při zvládání případů, tak při léčbě lidí, kteří měli pozitivní test na Covid-19.

Díky svým vynikajícím zdravotním systémům vám Bibione a Lignano nabízejí dovolenou v naprostém bezpečí:

Zařízení první pomoci od května do září; Vrtulníková záchranná služba; Nemocnice vzdálené jen pár kilometrů; Lékařská pomoc na pláži od května do září;

Termální centrum Bibione Thermae nabízí možnost provést následující testy za poplatek: Sérologický test na protilátky proti Covid-19. Antigenový test, který zdůrazňuje přítomnost složek viru Covid-19.Molekulární test – PCR, který zdůrazňuje přítomnost genetického materiálu (RNA) viru Covid-19.

Budou pláže Bibione a Lignano přístupné příští léto? Ano, plážový servis bude k dispozici příští léto od května do září. Stejně jako loni v létě budou plážová místa v souladu s předpisy více rozmístěna.

Je možné sportovat na pláži? Bude možné procvičovat jednotlivé sporty, které se běžně konají na pláži (např. Raketové hry) nebo ve vodě (plavání, windsurfing), při respektování sociální vzdálenosti 1 metr mezi lidmi, kteří spolu nežijí a nezůstávají v stejný byt / pokoj. Není možné procvičovat skupinové sporty a týmové aktivity, které mohou vést ke shromáždění několika lidí.